05.09.2015, 15:18
539
“Безкоштовний спорт дітям”

Концепція соціального проекту «Безкоштовний Спорт Дітям»

Благодійний фонд «Сильна Нація» планує розпочати реалізацію соціально направленого проекту в національному масштабі, для виправлення низки соціально-важливих питань, таких як катастрофічне зменшення чисельності населення, дитячий алкоголізм та наркоманія, моральні засади виховання дітей та молоді.

Основна мета проекту: оздоровлення нації.

Основні завдання проекту:

 1. Покращення демографічної ситуації в Україні;
 2. Зменшення рівня алкоголізму та наркоманії серед молоді;
 3. Виховання дітей та молоді на засадах ведення здорового способу життя.

Актуальність проекту:

За статистичними даними, станом на 2016 рік рівень зменшення населення склав, орієнтовно, мінус 425 людей на добу! У 2016 році кількість населення України складало 42,7605 млн осіб, хоча у 1991 році цей показник був на рівні 52 млн. За роки незалежності населення України скоротилося майже на 10 млн осіб, а це практично 20% усіх громадян країни!

За даними МООЗ, Україна 1-е місце в світі за рівнем алкоголізму серед дітей та молоді, а також 1-е місце в Європі та Центральній Азії серед дорослих. Біля 80% українських старшокласників палять, вживають наркотики та алкоголь, що є катастрофічним показником! На наш погляд, єдиний можливий вихід з цієї ситуації полягає у розвитку та вдосконаленню духовного та фізичного виховання молоді нашої країни та популяризації здорового образу життя! За статистикою, в Україні всього лише 12% людей займаються спортом в порівнянні з країнами Західної Європи, де аналогічний показник становить від 86% до 88%. Враховуючи той колосальний рівень агітаційної реклами алкогольних виробів та паління, яка щодня лунає з екранів телевізорів та інтернет простору – можливість займатися спортом для дітей має бути абсолютно безкоштовною, щоб хоч якось виправити ситуацію та зростити сильне і здорове молоде покоління!

Географія проекту: вся територія України.

Етапи реалізації проекту:

Етап №1

1) Відкриття 10-ти безкоштовних спортивних клубів для дітей у 10-ти районах м. Києва.

2) Організація щотижневих масових пробіжок та інших активностей у 10-ти районах Києва.

3) Встановлення 10-ти спортивних майданчиків у 10 районах Києва.

Запланований термін реалізації: 2015 – 2020 роки.

Етап №2

1) Відкриття 23-х дитячих спортивних клубів у кожному обласному центрі України!

2) Організація щотижневих пробіжок та масових занять спортом на свіжому повітрі в усіх обласних центрах України!

3) Встановлення 23-х спортивних майданчиків у населених пунктах 23-х районах та обласних центрах України!

Запланований термін реалізації 2018 – 2028 роки.

Засоби реалізації проекту:

Крок 1. Пошук і вибір відповідного приміщення чи території для організації дитячого спортивного клубу або спортмайданчика.

Крок 2. Підготовка та подання до державних органів влади відповідних документів на оренду приміщення або дозвіл на установку спортмайданчика.

Крок 3. Подання заявок до відповідних адміністративних структур задля залучення бюджетних коштів, пошук грантових коштів, а також постійна співпраця з місцевими адміністративними органами та бізнес структурами.

Крок 4. Ремонт приміщень, виконаний з дотриманням єдиного фірмового стилю.

Крок 5. Пошук спонсорів для збору коштів на придбання необхідного спортивного та побутового обладнання. Проведення переговорів з виробниками спортивного обладнання та державними установами, з метою залучення їх до участі у проекті, а також проведення спільних акцій, спрямованих на популяризацію ЗСЖ та спорту.

Крок 6. Початок роботи спортивних клубів та організація занять не менше двох безкоштовних дитячих груп в день з кількістю дітей не менше, ніж 12 осіб у кожній групі.

Методи оцінювання ефективності проекту:

 1. За кількістю відкритих безкоштовних дитячих спортивних клубів;
 2. За кількістю побудованих спортмайданчиків;
 3. За кількістю залучених дітей, що регулярно займаються в мережі безкоштовних дитячих спортивних клубів та динаміки зростання відвідувачів. Кількість залучених дітей буде залежати від місцевості та ефективної площі спортивного клубу.

Очікувані результати після реалізації проекту:

 1. Підвищення рівня фізичного і духовного здоров’я молоді, шляхом популяризації здорового способу життя, створення мережі закладів для занять різними видами спорту, пов’язаних з самозахистом, розвитку фізичної культури в цілому, а також організації участі у масових спортивних заходах.
 2. Формування всебічно-розвиненої, національно-свідомої та суспільно-активної молоді, спроможної зміцніти національну безпеку і міжнародний авторитет суверенної Української держави.
 3. Підвищення рівня свідомого ставлення молоді до власного здоров’я та боротьби зі шкідливими звичками.
 4. Зниження рівня алкогольної, тютюнової та наркотичної залежності серед молоді, а також рівня молодіжної злочинності.
 5. Вирішення проблем негативної демографічної ситуації та скорочення численності молоді.

Перспективи розвитку проекту:

Цю концепція може бути екстрапольована на інші види спорту й творчості, з метою покращення рівня фізичного та духовного виховання дітей та молоді в нашій країні.

Додаток.

Наше бачення діяльності безкоштовного спортивного клубу для дітей та молоді:

Організація діяльності клубів побудована таким чином, щоб адміністратори та інструктори клубів могли вести самостійну господарську діяльність, а саме:

 1. Мали змогу самостійно проводили бухгалтерський облік та вчасно сплачували комунальні та інші обов’язкові платежі;
 2. Самостійно відповідали за ремонт обладнання та подальше розширення клубу.
 3. Відповідали за прилеглий спортивний майданчик, забезпечивши своєчасне прибирання території й фарбування обладнання.
 4. Керівництво клубу, на власний розсуд, має можливість організовувати спортивні та культурно-масові заходи, що сприяють популяризації ЗСЖ і спорту;
 5. Постійно займалися пошуком та залученням благодійних коштів з метою фінансування програм та заходів в рамках соціального проекту;
 6. Активно формували міцну підтримку діяльності фонду суспільством та плідно співпрацювали зі ЗМІ для популяризації та розширення проекту.

 СПОРТ має стати БЕЗКОШТОВНИМ!

ПРИЄДНУЙТЕСЬ до участі у проекті й МИ зробимо це РАЗОМ!

Free WordPress Themes, Free Android Games